Wzrost cen stali skutkuje wzrostem cen wyrobów stalowych

Wzrost cen stali skutkuje wzrostem cen wyrobów stalowych

Od końca 2020 roku systematycznie wzrastają ceny stali. Ogólnie stal poszła dwukrotnie w górę i jej cena jest obecnie najwyższa od 2011 roku. Taki stan rzeczy przekłada się na cenę wyrobów ze stali.
Fot. Shutterstock.com

 

Dlaczego stal wzrosła dwukrotnie?

Analitycy wskazują, że wzrost cen rudy żelaza spowodowały dwa nakładające się czynniki: wzrost w sektorze budownictwa i produkcji w Chinach oraz lockdown w Brazylii i zamknięcie tamtejszych kopalni rudy żelaza. Produkcja rudy żelaza w Brazylii zmalała o połowę, podobnie jest w RPA, a indyjskie huty alarmują o potrzebie zablokowania eksportu rudy żelaza ze względu na rosnący popyt krajowy.


Co to oznacza dla naszych klientów?

Stal stanowi główny surowiec, potrzebny do wytworzenia naszych produktów, zatem podwyżka cen podstawowego surowca generuje wzrost kosztów produkcji. Według prostych rachunków koszty produkcji 
sejfów, szaf pancernych, szaf na broń, stalowych instalacji ogrodowych, produktów ze stali Corten wzrosły o 100%. Niestety nie mamy innego wyjścia ale za każdym razem, kiedy stal drożeje, musimy podnosić cenę naszych produktów. Mamy nadzieję, że dojdzie do stabilizacji cen rynkowych stali i nie będziemy musieli zaskakiwać swoich klientów kolejnymi podwyżkami.

Komentarze

Bądź pierwszym który skomentuje...

Zostaw komentarz
* Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Czy to akceptujesz? Czy to w porządku? Tak Nie Więcej informacji na temat plików cookie »