Targi myśliwskie w Libramont….. trochę historii…

Targi  myśliwskie w Libramont….. trochę historii…

W tym roku na targach w Libramont, zaprezentowaliśmy nasz nowy Model PANZERGLASS 1734. Szafa na broń, przeszklona z trzech stron, idealnie prezentuje kolekcje broni oraz trofea myśliwskie.

W dniach 20-22 kwietnia 2018, odbyły się targi myśliwskie w Libramont. Ta piękna miejscowość, znajduje się w bardzo atrakcyjnym rejonie Belgii.

Na przełomie 1944/1945 roku odbyła się Ofensywa w Ardenach -Bitwa w Ardenach.  W historiografii anglosaskiej znana także jako bitwa o wybrzuszenie. Była ostatnią dużą operacją ofensywną wojsk niemieckich na froncie zachodnim w czasie II wojny światowej.  Libramont, znajduje się 10 minut drogi od legendarnego miasteczka Saint Hubert. Bez względu na ocenę i prywatny stosunek do legendy św. Hubert obecnie jest najpopularniejszym patronem braci łowieckiej całej Europy. 3. listopada to święto myśliwych. W tym dniu, na cześć patrona, urządza się najważniejsze, najbardziej okazałe i uroczyste polowanie. Często poprzedzone mszą świętą w intencji przyrody i myśliwych. Bywa, że nabożeństwo celebrowane jest nie w kościele, lecz w terenie, przy śródleśnych kapliczkach, poświęconych właśnie Hubertowi. Msza Hubertowska to bodaj jedyne nabożeństwo, w trakcie którego w świątyni mogą być obecne zwierzęta, związane z polowanie: psy, sokoły a nawet konie. Ciekawostką może być to, że w Polsce kult św. Huberta i tradycja Polowań  hubertowskich są stosunkowo młode. Sięgają XVIII wieku. Przywieźli je do naszego kraju królowie sascy.

Wracając do targów w Libramont, cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Odwiedziło targi,  aż  15 tysięcy gości.  Nasze stoisko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. W tym roku zaprezentowaliśmy nowy model szafy PANZERGLASS 1734.  Przeszklona z trzech stron, idealnie prezentuje kolekcje broni oraz trofea myśliwskie.  To były 3 intensywne dni pracy oraz wspaniała okazja do spotkania w gronie braci łowieckiej, pasjonatów przyrody oraz broni.

Udało nam się zaprezentować ciekawe modele szaf na broń, porozmawiać z naszymi klientami oraz zaprosić na kolejne targi za rok w 2019 roku.

W Polsce w najbliższym czasie spotkamy  się na targach Hubertus Arena w Ostródzie. Targi odbędą się 13-14 październik 2018r.  Zapraszamy i do zobaczenia !!!

 

Komentarze

Bądź pierwszym który skomentuje...

Zostaw komentarz
* Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Czy to akceptujesz? Czy to w porządku? Tak Nie Więcej informacji na temat plików cookie »