Specjalne warunki transportu szaf z szybą pancerną PantzerGlass

Szafy na broń z szybą kuloodporną wymagają dodatkowego zabezpieczenia i specjalnej uwagi podczas transportu do klienta. Szyba pancerna, choć odporna na określoną liczbę uderzeń pocisku, siekiery lub łomu, wykazuje podatność na pęknięcia, spowodowane naprężeniami. W odróżnieniu od zwykłych szyb, szyba pancerna nigdy nie rozsypie się na drobne części ale przy znacznym naprężeniu, spowodowanym uderzeniem szafy, może pęknąć i pojawić się na niej rysa.

Jak skutecznie i bezpiecznie dostarczyć szafę na broń

Z doświadczenia wiemy, że nie wszyscy przewoźnicy, oferujący transport produktów wielkogabarytowych, robią to z należytą uwagą. Ponadto kurier nie ma obowiązku wnoszenia zamówionej szafy do mieszkań, domu, ponieważ jego usługa polega na dostarczeniu towaru pod wskazany adres, a nie do wnętrza budynku. Może się wtedy pojawić problem, że klient nie będzie dysponował wystarczającą ilością osób lub sprzętu, do wniesienia szafy (przeciętna waga szaf na broń z szybą pancerną to 150-250 kg). W związku z tym, naszym klientom polecamy usługę własnego transportu, wraz z montażem zakupionej szafy. Szafy PantzerGlass transportujemy jednostkowo, zabezpieczone na palecie. W związku z tym cena za transport tego towaru jest nieco wyższa niż cena standardowa i jest obliczana na etapie składania zamówienia.

Ważne informacje

Informacje, jakie należy podać przy zamówieniu naszej dostawy i montażu sejfu/szafy na broń
- miejsce postoju samochodu dostawczego (ulica, parking na posesji)
- przybliżona odległość w metrach od miejsca postoju do drzwi wejściowych
- poziom na którym ma być zamontowany sejf/szafa na broń (jeżeli piętro to czy jest winda)
- czy na drodze do miejsca montażu znajdują się stopnie (schody)
- szerokość korytarza, klatki schodowej
- zdjęcia i opis miejsca montażu sejfu/szafy na broń (jaka podłoga, materiał z jakiego zbudowane są ściany), preferowane miejsce zakotwiczenia: plecami do ściany, czy dnem do podłogi.

Transport po schodach

Jedną z najtrudniejszych barier, jaką zdarza się pokonywać naszym pracownikom podczas transportu szafy na broń, są schody. Do sprawnego pokonania tej bariery wykorzystujemy specjalistyczne wózki transportowe – schodołazy gąsienicowe Domino, włoskiej firmy Zonzini. Schodołazy bez problemu pokonują schody proste, transportując towar na górę. Problematyczne za to staje się wniesienie ciężkiej szafy po wąskich, krętych schodach – takie warunki należy zgłaszać i omawiać już na etapie zlecenia lub zakupu danej szafy.
Przy pomocy schodołazu Zonzini, nasz wyszkolony pracownik bez problemu dostarczy szafę do wybranego pomieszczenia.


Montaż szafy u klienta

Montaż szafy u klienta, przez naszych pracowników odbywa się przy pomocy śrub przytwierdzonych za pomocą kotwy chemicznej, do ściany lub podłogi, ewentualnie do tych dwóch
powierzchni. Wymaga to nawiercenia otworu, wypełnienia kotwą chemiczną i instalacji stalowego kołka mocującego. Po zakotwiczeniu śrub szafa mocowana jest do powierzchni stycznych.


Przygotowanie miejsca do montażu

Zamawiający ma obowiązek upewnienia się, czy w miejscu montażu nie ma rur wodociągowych, gazowych lub przewodów elektrycznych, etc. Miejsce montażu, oraz przejście do miejsca docelowego powinno być uprzątnięte z wszelkich rzeczy (monter nie powinien czekać na uprzątnięcie przejścia i miejsca montażu). Przy ścianie, do której zostanie zamontowana szafa na broń nie powinno być listew podłogowych.

Komentarze

Bądź pierwszym który skomentuje...

Zostaw komentarz
* Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Czy to akceptujesz? Czy to w porządku? Tak Nie Więcej informacji na temat plików cookie »