Drzwi pivotowe i zawiasy pivotowe

Drzwi pivotowe i zawiasy pivotowe

Drzwi pivotowe to bezościeżnicowe drzwi, które w otworze drzwiowym zamontowane są za pomocą zawiasu pivotowego. Rozwiązania te cenione są przez użytkowników na całym świecie z uwagi na swoją trwałość, szybkość montażu oraz efekty optyczne, jakie przy ich pomocy można osiągnąć.

Zawias typu pivot - niewidoczne mocowanie drzwi

Zawias pivotowy to rodzaj metalowego okucia, montowanego wewnątrz skrzydła drzwiowego. Stosując zawias piwotowy nie musimy instalować żadnych elementów konstrukcyjnych na ścianie z otworem drzwiowym, ponieważ do zamocowania takich drzwi potrzebne są jedynie dwie niewielkich rozmiarów płytki, montowane w podłodze i suficie. Drzwi z zawiasem pivotowym sprawiają wrażenie zawieszonych w próżni.

Znakomitej jakości systemy zawiasów pivot produkuje niemiecka firma FritsJurgens. 

 

Otwieranie w dowolnym kierunku

Zawias piwotowy umożliwia przesunięcie osi obrotu drzwi, dzięki czemu mogą być one otwierane o tyle samo stopni w obu kierunkach - na zewnątrz, jak i do wewnątrz (podobnie jak w drzwiach wahadłowych). Dodadkowo drzwi z zawiasem pivotowym mogą obracać się wokół własnej osi pionowej, wobec czego zaiwiasy pivotowe wykorzystuje się przy projektowaniu nowoczesnych pomieszczeń z drzwiami obrotowymi.

W zależności od montażu i ustawień drzwi z zawiasem pivot obracają się o 360o. Mogą być ustawione w pozycjach blokowania 0, 90o, 180o, 270o

 

W ofercie Hunter Safes znajdują się drzwi loftowe z zawiasem pivot.
Kliknij na ten tekst aby przejść do sklepu.

 

Drzwi jak ściana lub mebel

Zastosowanie zawiasu pivotowego w drzwiach obrotowych umożliwia rozwiązania konstrukcyjne, w których drzwi mają wyglądać jak część ściany lub rozsuwany na boki mebel. To nie tylko funkcjonalne, ale również bardzo atrakcyjne wizualnie rozwiązanie, bez ramek, listew ościeżnic.


Zastosowanie zawiasów pivot pozwala na projektowanie i budowę otwieranych ścian meblowych

 

Nowoczesne i funkcjonalne

Drzwi pivotowe doskonale sprawdzają się w nowoczesnych wnętrzach. Sprawiają wrażenie lekkości i nowoczesności. Pivotowe drzwi obrotowe, zaprojektowane tak aby wyglądały jak fragment ściany, zachwycają lekkością z jaką się otwierają. Zawiasy pivot wyposażone są w system regulacji szybkości zamykania oraz pozycjonowania szerokości otwarcia, dzięki czemu mogą je Państwo dostosować dowolnie do swoich preferencji.


Zobaczcie jakie rozwiązania przy stalowych drzwiach loftowych proponuje belgijska firma PortaPivot.

 

Producenci systemów zawiasów pivot, gwarantują ich niezawodność i długotrwałe bezawaryjne użytkowanie. W Hunter Safes zawiasy pivotowe stosujemy w drzwiach loftowych. Dzięki takiemu rozwiązaniu nasze drzwi loftowe mogą być montowane bez ościeżnicy i otwierać się w każdym kierunku, tak jak drzwi wahadłowe.

Komentarze

Bądź pierwszym który skomentuje...

Zostaw komentarz
* Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Czy to akceptujesz? Czy to w porządku? Tak Nie Więcej informacji na temat plików cookie »