Drzwi Loftowe - industrialny charakter Twojego wnętrza

Drzwi Loftowe - industrialny charakter Twojego wnętrza

Drzwi Loftowe, lub inaczej drzwi industrialne to trwałe konstrukcje z wysokiej jakości profili metalowych, malowanych farbą proszkową. Komory w drzwiach wypełniane są szkłem bezpiecznym. Drzwi loftowe bardzo często wykonywane są jako część konstrukcyjna ścian loftowych, które również wykonuje się z profili konstrukcyjnych i szkła.

W Hunter Safes drzwi i ścianki loftowe wykonujemy głównie na indywidualne zamówienie. W celu realizacji projektów loftowych uruchomiliśmy specjalny dział produkcji HunterDesign. Naszym celem jest projektowanie, produkcja i montaż produktów pod indywidualne zamówienie klienta lub realizacja projektów we współpracy z architektami.

Drzwi loftowe, które znajdują się w naszej ofercie, zostały w całości zaprojektowane i wykonane w zakładzie produkcyjnym Hunter Safes.

 

Drzwi i ściany loftowe zyskują coraz większą popularność na polskim rynku. Z powodzeniem stosuje się je w domach, mieszkaniach, biurach, restauracjach, hotelach, czy klubach fittnes. Moda na mieszkania i biura nawiązujące do klasycznych industrialnych przestrzeni idzie tu w parze z funkcjonalnością takich rozwiązań. Drzwi i ściany loftowe są świetnym rozwiązaniem w przypadku gdy chcemy rozdzielić pomieszczenia w naszym mieszkaniu lub biurze, nie rezygnując z dostępu do światła lub gdy chcemy zachować wrażenie przestrzenności. Są one znakomitym rozwiązaniem w przypadku pomieszczeń bez okien lub z ograniczonym dostępem do światła dziennego.

Montując drzwi loftowe wykorzystujemy naturalne światło do oświetlania pomieszczeń bez okien.

 

Czarna rama - popularny standard

Kolor na który maluje się zazwyczaj konstrukcje loftowe to czerń. Produkty loftowe HunterDesign również malujemy standardowo na kolor czarny, czyli 9005 według palety RAL. Nie jest to jedyna opcja, ponieważ - podobnie jak w przypadku innych naszych produktów, na życzenie klienta możliwe jest pomalowanie każdym innym kolorem, dostępnym w palecie RAL. Nasze konstrukcje malujemy farbą proszkową. Pozwala to uzyskać estetyczną i trwałą powłokę, odporną na uszkodzenia mechaniczne, korozję, wysoką temperaturę i chemikalia.

Standardowy kolor ramy drzwi i ścianek loftowych to Czerń, czyli RAL 9005  

 

Drzwi metalowe na indywidualne zamówienie

W naszej ofercie znajdziecie Państwo drzwi metalowe pełne i loftowe, antywłamaniowe i montowane w celu rozdzielenia pomieszczeń. Specjalizujemy się w wykonywaniu produktów na indywidualne zamówienie. Różnorodny układ pomieszczeń i wymagania klientów powoduje, że mamy duże doświadczenie w wykonywaniu produktów nietypowych. Wykonujemy projekty niepowtarzalne i unikatowe.

Nasze drzwi loftowe mogą być stosowane w każdym miejscu

 

Szkło bezpieczne czyli antyodpryskowe

W produkcji drzwi i ścian loftowych HunterDesign wykorzystujemy standardowo szkło bezpieczne 33.1 Jest to szyba, która składa się z dwóch tafli szkła o grubości 3 mm, sklejonych warstwowo z folią. Jest ono najlepszym rozwiązaniem pod kątem bezpieczeństwa, ceny i ogólnej wagi. W przypadku uszkodzenia (stłuczenia lub pęknięcia) takiej szyby, nie rozpada się ona na kawałki i nie rozsypuje, tylko zostaje w kwaterze lub wypada całą taflą, uwięzione w folii.

Widok przekroju konstrukcji loftowej z komorą wypełnioną szkłem bezpiecznym 33.1

 

Podzielone na części - sztywne i funkcjonalne

Drzwi loftowe ze szkleniami dzielimy na trzy części, tzn. konstrukcja drzwi zawiera trzy oddzielne kwatery ze szkleniami. Rozwiązanie to sprawia, że drzwi są sztywniejsze (dodatkowe metalowe ramiaki poziome), a w przypadku rozbicia szkła wymienia się tylko szybę w części, w której nastąpiło uszkodzenie.

Standardowy uchwyt z profilu konstrukcyjnego w drzwiach loftowych z zamkiem rolkowym.

 

Przesuwne, otwierane w jedną lub dwie strony

Ze względu na sposób otwierania, wykonujemy trzy rodzaje drzwi loftowych. Drzwi otwierane standardowo z typowymi zawiasami drzwiowymi. Drzwi loftowe otwierane w obie strony (wahadłowo) z zawiasami typu pivot. Drzwi z zawiasami typu pivot nie wymagają ościeżnicy, ponieważ zawiasy pivot montuje się w podłodze i suficie. Innym sposobem otwierania drzwi, który nie wymaga montażu ościeżnicy jest system przesuwny. W tym przypadku rolki, zamontowane na skrzydle drzwiowym, przesuwają się w bok, po poziomej, metalowej prowadnicy, przymocowanej do ściany z otworem drzwiowym. Od dołu drzwi loftowych przesuwnych, montuje się rolki prowadzące lub ślizgi, po to aby drzwi tkwiły pionowo w miejscu.

Drzwi loftowe przesuwne (kliknij na obraz aby przejść do oferty w sklepie)

 

Szyby przezroczyste lub takie jakie chcesz

Standardowo szkło bezpieczne, montowane w drzwiach loftowych jest przezroczyste. Jednak, jeżeli klient życzy sobie inny rodzaj szkła, szyba w drzwiach może być: kolorowa, piaskowana, z wzorami, z folią mleczną, kolorową, lustrzaną lub z filtrami UV. Najbardziej ekskluzywnym rozwiązaniem, stosowanym w przypadku drzwi i ścianek loftowych jest montaż na szybie tzw. folii inteligentnej, która pozwala na zmianę przezroczystości szyby. Kliknij na ten tekst aby przejść do artykułu o folii inteligentnej.

Poszczególne komory drzwi loftowych lub ścianki loftowej możemy dowolnie wypełnić szkłem przezroczystym lub matowym, zgodnie z zapotrzebowaniem klienta

 

Produkowane przez nas drzwi loftowe pozwalają naszym klientom na uzyskanie industrialnego charakteru ich domu lub biura. Drzwi loftowe dzielą przestrzeń w mieszkaniu, pozostawiając dostęp światła i wrażenie przestrzenności. Drzwi loftowe wpisują się w nowoczesne trendy mieszkań i biur z industrialnymi elementami. Zastosowanie szkła bezpiecznego, które nie stwarza ryzyka niebezpiecznych odprysków przy rozbiciu sprawia, że drzwi loftowe stają się atrakcyjnym i funkcjonalnym elementem naszego domu. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i do kontaktu, w przypadku chęci zaprojektowania drzwi lub ścianki loftowej do własnego domu, mieszkania lub biura.

Komentarze

Bądź pierwszym który skomentuje...

Zostaw komentarz
* Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Czy to akceptujesz? Czy to w porządku? Tak Nie Więcej informacji na temat plików cookie »